.

Artykuły

En el mundo de los cuentos”, czyli „W świecie bajek” to konkurs dla gimnazjalistów organizowany przez nasze liceum. Pozwala on rozwijać kreatywność młodych ludzi, którzy są zainteresowani językiem hiszpańskim oraz różnymi formami artystycznego wyrażania siebie. W etapie szkolnym, uczestnicy rozwiązywali quiz sprawdzający wiedzę z zakresu popularnych bajek. W finale,  każdy z biorących udział zespołów miał do zaprezentowania po hiszpańsku wybraną bajkę. Młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością. Jako widz zwróciłam uwagę na różnorodność prac konkursowych; niektóre były humorystyczne, inne przekazywały bajkowe mądrości. Każdy z zespołów był oryginalny, pokazując nam, na jak wiele sposobów można wykonać prezentację multimedialną lub krótki film. Mogliśmy oglądać interpretacje najpopularniejszych bajek, które z pewnością znamy z dzieciństwa jak "Kopciuszek" czy "Dziewczynka z zapałkami" oraz tych nowszych np. "Kraina lodu". Wszystko zostało zorganizowane w młodzieżowym stylu, by każdy z odbiorców znalazł w pracach coś interesującego. Pięknym dodatkiem był również występ uczennic naszej szkoły, które zaśpiewały dla widowni piosenkę przewodnią z bajki "Kraina lodu"... oczywiście po hiszpańsku! „Libre soy” w wykonaniu Natalii Mielczarek i Agaty Jasiak było niesamowitą próbką zaangażowania VI Liceum w rozwijanie zainteresowania językiem hiszpańskim wśród młodych osób. Fotorelacja.

Zofia Jagoda kl. I C