.

Artykuły

W naszym liceum warsztaty dziennikarskie w klasie I C (z edukacją dziennikarską) prowadzi pani dr Anna Kronenberg - absolwentka, stypendystka i wykładowczyni renomowanych uczelni zarówno w kraju jak i za zagranicą (Instytut Kultury Współczesnej na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytet w Utrechcie- Holandia, Kirgiski Uniwersytet Narodowy w Biszkeku). Prowadziła badania naukowe nad geopoetyką w Anglii i Szkocji. Współpracuje z organizacjami naukowymi w kraju i zagranicą, a także organizacjami pozarządowymi.  Autorka wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Entuzjastka humanistyki ekologicznej. Jej pasją jest współtworzenie  sojuszy środowisk naukowych z ruchami społecznymi na rzecz równości i zrównoważonego rozwoju. W naszej szkole z powodzeniem prowadzi naukę twórczego pisania, zaprasza na zajęcia ciekawe osoby. Organizuje wyjścia do redakcji gazet, na interesujące seminaria naukowe oraz wycieczki do wydawnictw. Niedawno udzieliła  wywiadu do artykułu zamieszczonego w Wysokich Obcasach Gazety Wyborczej.