.

Erasmus +

W dniach od 1 do 3 grudnia 2015 r. przyjmowaliśmy w naszej szkole nauczycieli z Francji, Hiszpanii, Rumunii i Turcji w ramach programu Erasmus+. Pobyt w Łodzi wiązał się z planowaniem wspólnej pracy na najbliższe dwa lata, ale także był to czas zapoznania się, zwiedzania miasta i zaprezentowania polskiej kultury. Projekt pod hasłem „Action!” związany jest z nagrywaniem przez młodzież krótkometrażowych filmów dlatego też nasi goście zwiedzili Muzeum Kinematografii, obejrzeli projekcje filmów Tomasza Bagińskiego i naszych uczniów. Zapoznali się także z  przeszłością miasta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Fotorelacja.

Nauczyciele, którzy przyjechali z entuzjazmem przyjęli nasze występy, śpiewali i tańczyli z nami. Chętnie pozowali do zdjęć, tworząc przyjemną atmosferę. Cieszę się, że mogłam im towarzyszyć podczas różnych zabaw w szkole i zwiedzania  Łodzi.

Aleksandra Chęcińska, klasa I Bf

Miałyśmy okazję zaprezentować się ze szkolnym zespołem szanownym „Piranie”. Goście z entuzjazmem przyjęli nasz występ. Tańczyli i śpiewali razem z nami. Zespół „Piranie” występował w muzeum morskim, o którym opowiadały nasze koleżanki oraz na uroczystym zakończeniu pobytu w Łodzi.

Członkowie zespołu „Piranie”
Sylwia, Zuzia, Wiktoria, Patrycja, Natalia, klasa I Bf 

Tydzień temu uczestniczyłam w międzynarodowym spotkaniu a ramach projektu Erasmus+ i miałam okazję przedstawić projekcje filmowe. Nasi zagraniczni goście obejrzeli jedne z najpopularniejszych filmów Tomasza Bagińskiego. Krótkometrażowe animacje bardzo zainteresowały obcokrajowców, wydawali się być mile zaskoczeni atmosferą w naszej szkole. 

Zula Pajor, klasa I Bf

03.12.2015 r. miałyśmy przyjemność uczestniczyć w projekcie Erasmus +. Zaprezentowałyśmy trzy popularne polskie piosenki i byłyśmy zaskoczone  reakcją gości. Okazali się oni otwarci na nasz kraj, tańczyli i śpiewali razem z nami.

Agata Jasiak, Kamila Olejniczak i Karolina Sasin, klasa II Bf