.

Tydzień Języków Obcych

Nawiązując do filmowej tematyki projektu Action! tegoroczną edycję Tygodnia Języków Obcych poświęciliśmy także X Muzie. Zaproponowaliśmy zatem naszym uczniom konkursy ściśle związane z kinem i filmem tj. konkurs na recenzję filmowa w j. angielskim, konkurs obcojęzycznej piosenki filmowej , quiz dotyczący kina amerykańskiego oraz konkurs na plakat do filmu. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły także zespoły realizujące filmy krótkometrażowe inspirujące się hasłami „Europa i Dojrzewanie” oraz „Europa widziana oczami młodych ludzi”. Spośród 8 zgłoszonych prac wyłoniono 3 najlepsze filmy, które będą reprezentowały naszą szkołę na festiwalu filmowym w Turcji. Autorami wyróżnionych filmów są: uczniowie klasy II Bf Piotr Florek, Nadia Krzywania, Marcelina Ciupińska, Iga Wiśniewska, uczniowie klasy II B Filip Kapusta, Dobromiła Krajewska, Paulina Banaszek, Matylda Dziechcińska, uczennice klasy I Bf Patrycja Maciaszek, Patrycja Saramak, Sylwia Kmieć i Julia Lewandowska. Ponadto najlepsze recenzje filmowe zostaną opublikowane w cyfrowym magazynie projektu Action! Fotorelacja.