.

Nocne spotkania filmowe

Od trzech  lat co roku odbywają się w naszej szkole „Nocne spotkania filmowe”,  gromadzą one młodzież zainteresowaną wspólnym oglądaniem filmów, spotkaniami z ludźmi kina i dyskusjami filmowymi. Program nocy filmowej jest wcześniej przygotowywany  pod kątem przyjętego tematu, zapraszani goście poświęcają swoje wykłady zagadnieniom cieszącym się zainteresowaniem młodzieży. Swoisty klimat tworzy też nocna pora seansów i wspólnych spotkań. Ci którzy przyszli raz, chcą za rok spotkać się ponownie. Do tej pory zrealizowane zostały następujące tematy „Nocy filmowych”: „Janusz Kamiński – twórca filmowy na miarę Oskara” w ramach tego spotkania odbyła się prelekcja o życiu i twórczości  J. Kamińskiego, projekcje jego filmów a także spotkanie z zaproszonymi gośćmi  panem Jackiem Gwizdałą – producentem filmowym i panem Janem Gazickim operatorem filmowym i początkującym reżyserem, który zrealizował z naszymi uczniami film fabularny „Nic wielkiego”, „Oskary, Niedźwiedzie, Orły – czyli jak rozpoznać dobry film?” na tym spotkaniu uczniowie obejrzeli filmy nagradzane na festiwalach filmowych a następnie mieli możliwość porozmawiania z operatorami filmowymi Piotrem i Stanisławem Śliskowskimi  i studentami  Łódzkiej Szkoły Filmowej PWSFTViT. W tym roku „Polskie kino kultowe”, projekcje polskich filmów kultowych, prelekcja dotycząca kina kultowego oraz spotkanie z naszymi absolwentami : Małgorzatą Goździk aktorką Teatru Powszechnego w Łodzi, założycielką teatru „Zamiast” i Jakubem Brzękowskim – montażystą filmowym i telewizyjnym, współpracującym m.in. przy realizacji programu  „Top model”. Spotkania te na trwałe wpisały się w życie filmowe szkoły, dają uczniom możliwość spotkania z profesjonalistami ale także naszymi absolwentami, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Obejrzane wspólnie filmy stają się punktem wyjścia do dalszych dyskusji. Fotorelacja.