.

VII Festiwal Krytyków Filmowych

4 dni pokazu. Spektakle. Spotkania. Filmy. Śniadania. Kradzieże. Warsztaty. Przekąski. Imprezy. „Naprawdę ciężko było to wszystko zorganizować. Setki dokumentów do wypełniania i biegania po urzędach“ - mówi główny organizator- Malwina Czajka. „Z każdą edycją jednak przychodziło coraz więcej zainteresowanych!“ Wolontariusze chcący pomagać przy organizacji festiwalu zostali podzieleni na trzy sekcje:

Logistyczną, która działała „na froncie“. Zajmowała się tak naprawdę wszystkim,  począwszy od biegania, otwierania drzwi, wpuszczania, pilnowania porządku podczas seansów, wydawania akredytacji, zakończywszy na ustawianiu wszystkiego i wszystkich.

- Prasową, której zadaniem było pisanie recenzji z obejrzanych filmów oraz fotografowanie przebiegu całego festiwalu.

- Informacyjną, która, jak sama nazwa wskazuje, miała służyć gościom za punkt informacyjny.

Ale czym tak w ogóle jest Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej? Jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie gdzie krytycy, filmowcy, producenci, blogerzy, dziennikarze, tłumacze, reżyserzy, absolwenci wyższych szkół, dzieci, mamy, ojcowie, dziadkowie, wujkowie, znajomi, hejterzy, chorzy, zdrowi, grubi, chudzi, wysocy i niscy, architekci, piłkarze, robotnicy, politycy, urzędnicy, policjanci, strażacy, ogrodnicy, programowcy, obcy, po prostu  ja i ty, mogą się spotkać i porozmawiać. Poza tym, pooglądać filmy („Komuna“, „Eden“), uczestniczyć w spotkaniach („Aktor a krytyk“) , warsztatach („Jak rozmawiać z twórcą“, „Analiza filmu“, Wideo-esej“) i dobrze się bawić. Warsztaty miały formę kameralnych spotkań ze specjalistami z branży filmowej. Dzielili się oni ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. VII Festiwal Krytyków Filmowych Kamera-Akcja rozpoczął się 6.X a zakończył 9.X. Odbywał się on w dwóch miejscach. W kinie "Wytwórnia" oraz w legendarnej Łódzkiej Filmówce - najstarszej szkole filmowej na świecie! Może się ona pochwalić czterema wydziałami:
- Wydziałem Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej,
- Wydziałem Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej,
- Wydziałem Aktorskim, 
- Wydziałem Organizacji Sztuki Filmowej.

Mamy nadzieję, że następna edycja festiwalu przyciągnie jeszcze większe rzesze zainteresowanych i wkrótce będzie o nim głośno w zagranicznych mediach. Fotorelacja.

Patryk Szczepanek kl. II Bf