.

Międzynarodowe spotkanie projektowe

W dniach 6-10 lutego 2017 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie projektowe Action! programu Erasmus+. Nasi partnerzy z Francji, Hiszpanii, Rumunii i Turcji odwiedzili Łódź po raz drugi, ponieważ planowane na ten termin spotkanie w Turcji nie mogło się odbyć ze względów  bezpieczeństwa. Spotkanie nauczycieli miało charakter roboczy ale oczywiście oprócz pracy był także czas na wspólne spacery i pokazanie tego, co w Łodzi najciekawsze i kojarzone z naszym miastem. W ramach zadań projektowych koordynatorka z Francji zapoznała się z postępem prac każdej z drużyn, a także omówione zostały wytyczne dotyczące realizacji filmów na ostatnie spotkanie i festiwal filmowy w Rumunii. W związku z brakiem możliwości wyjazdu do Turcji ustalone zostały wymiany dwustronne między Polską i Hiszpanią a także między Rumunią i Francją, w tym samym czasie tj. 3-7 kwietnia  i wspólna dyskusja oraz wymiana efektów pracy uczniów  przez skype. W czasie kwietniowego spotkania wszystkie drużyny obejrzą te same filmy, po jednym z każdego kraju i zrealizują swoje własne filmy w ustalonej konwencji, a więc będzie wspólna praca i wspólna zabawa. Wolny czas naszych gości urozmaiciliśmy projekcją najnowszego i zarazem ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki” w kinie studyjnym Charlie. Filmowa historia Strzemińskiego na tyle zainteresowała naszych gości, że chcieli obejrzeć prace tego awangardowego artysty i miejsca bezpośrednio z nim związane, tak więc zupełnie spontanicznie następnego dnia udaliśmy się do Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego. Tak filmowa historia została dopełniona rzeczywistymi pracami i miejscami, które oglądaliśmy na ekranie. Filmowy charakter miało także zwiedzanie Łódzkiej Szkoły Filmowej, chyba najbardziej rozpoznawalnej  w świecie i kojarzonej z naszym miastem.  Mamy nadzieję, że pobyt w Łodzi był dla naszych gości czasem mile spędzonym,  a nasze miasto będą dobrze wspominali. Fotorelacja.